بیمه تمام عمر

بیمه تمام عمر ، بیمه‌ای برای تمام عمر شما!

بیمه‌­های عمر یکی از محبوب‌­ترین بیمه‌­ها در سرتاسر دنیا است و روزبه‌­روز افراد بیشتری تحت پوشش این بیمه قرار می‌­گیرند. شرکت‌­های بیمه، این بیمه‌­ها را به شکل­‌های مختلفی عرضه می­‌کنند. اگر بیمه عمر را به‌عنوان یک سرمایه­‌گذاری مطمئن انتخاب کنیم، یکی از گزینه‌­ها، استفاده از بیمه تمام عمر است. بیمه تمام عمر، شرکت بیمه را موظف می­‌کند که در صورت فوت بیمه‌­گزار، سرمایه معینی را به بازماندگان وی پرداخت کند. راز محبوبیت این بیمه را می­‌توان در اطمینان­‌بخش بودن آن به‌عنوان یک سرمایه‌­گذاری سودده جست‌وجو کرد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست و چه مزایایی دارد؟


انواع بیمه عمر

بیمه­ عمر انواع گوناگونی دارد، اما به‌خودی‌خود، نوعی از بیمه اشخاص به شمار می‌­آید. بیمه‌­های اشخاص شامل سه دسته دیگر نیز می‌شوند: بیمه مسافرتی، بیمه حوادث و بیمه درمانی. هر شخص با توجه به نیازهای بیمه­‌ای، لازم است که تحت پوشش بیمه­‌های اشخاص متناسب قرار گیرد. هر بیمه­، با توجه به بیم‌­ها و مخاطرات حوزه‌­ای خاص شکل گرفته است. بیمه عمر نیز در پی جبران مخاطرات ناشی از احتمال مرگ، ازکارافتادگی، کهولت سن و … است.

به‌طورکلی در بیمه­‌های عمر، افراد با شرکت­‌های بیمه توافق می‌کنند که به ازای پرداخت حق بیمه به یک شرکت بیمه و در صورت وقوع شرایط ذکرشده در بیمه‌­نامه، مبلغ یا خدمات معینی را در آینده از آن شرکت دریافت کنند.

بیمه­‌های عمر برای برطرف کردن دو گونه ریسک ایجاد شده­‌اند:

۱- ریسک فوت زودهنگام که در مورد سرپرست­‌های خانوار اهمیت ویژه‌­ای می­‌یابد.

۲- ریسک طول عمر بیش از انتظار که افراد یا خانواده­‌ها را با عوارض ناشی از کهولت سن مواجه ساخته و ممکن است خانواده‌­ای را در تنگناهای شدید اقتصادی قرار دهد.

بیمه­‌های عمر را می‌­توان با توجه به نوع تعهد شرکت بیمه به برطرف کردن خطرات بالا، به سه دسته تقسیم­‌بندی کرد:

۱- بیمه عمر به‌شرط فوت که شرکت بیمه به ازای فوت فرد بیمه­‌شده، موظف به اجرای تعهدات می‌­شود.

۲- بیمه عمر به‌شرط حیات که فرد بیمه‌­شده را در طول دوران حیات، تحت پوشش خود قرار می‌­دهد.

۳- بیمه عمر به‌شرط فوت و حیات که شرکت بیمه را هم در دوران زندگی و هم پس از فوت فرد بیمه­‌شده، متعهد به ایفای وظایف خود نسبت به فرد بیمه‌­شده می‌­سازد.

بهترین بیمه عمر بیمه‌ای است که هم در طول حیات و هم در صورت فوت خدماتی ارائه کند.

اما می‌­توان انواع بیمه‌­های عمر را بر اساس ماهیت بیمه‌­ها و با توجه به جلوه‌­های واقعی‌­تری از آن­‌ها نیز دسته‌­بندی کرد. تقسیم‌بندی رایج‌تری از بیمه­‌های عمر به شرح ذیل است:

بیمه تمام عمر

بیمه تمام عمر

در بیمه تمام عمر، شرکت بیمه متعهد می­‌شود که در صورت فوت شخص بیمه‌­شده، سرمایه یا مستمری مندرج در بیمه‌­نامه را به وارثان وی بپردازد. مدت زمان این بیمه‌­نامه نامحدود است و بیمه‌­گر به ازای دریافت حق بیمه، در صورت مرگ شخص بیمه­‌شده متعهد به اجرای تعهدات خود به‌صورت مادام‌العمر می‌­شود.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


بیمه عمر زمانی

بیمه عمر زمانی

در این نوع بیمه، در صورت فوت بیمه­‌گزار، وارثان وی برای مدت معینی تحت پوشش بیمه­‌ای قرار می‌گیرند. این پوشش بیمه­‌ای در صورتی نصیب بازماندگان بیمه­‌گزار می‌­شود که درگذشت وی پیش از پایان اعتبار بیمه­‌نامه باشد، درواقع بیمه‌­های عمر زمانی، مخاطرات ناشی از فوت بیمه‌­گزار را تا مدت محدودی تحت پوشش خود درمی‌­آورند. مثلاً اگر بیمه‌­گزار پیش از ۷۰ سالگی فوت کند، بازماندگان وی مشمول خدمات بیمه خواهند شد و در غیر این صورت،­ هیچ وجهی از شرکت بیمه دریافت نخواهند کرد. در ­طول دوران حیات نیز بیمه­‌گزار وجهی از شرکت بیمه دریافت نخواهد کرد. این نوع بیمه، بیشتر توسط سازمان‌­های بزرگ که با خطر مر‌گ‌­ومیر کارکنان خود مواجه هستند، به کار می‌رود. بیمه عمری که بعضی از شرکت­‌های بیمه داخلی ارائه می‌­دهند، درواقع بیمه عمر زمانی است.


مطلب مرتبط: چه چیزی مهم‌تر از عمر و آتیه؟!/ بررسی بیمه عمر آتیه


بیمه عمر مانده بدهکار

بیمه عمر مانده بدهکار

بانک­‌ها و مؤسسات اعتباری به ارائه خدمات مالی به متقاضیان می‌­پردازند. چنانچه وام‌­گیرندگان، در دوران بازپرداخت اقساط و بدهی‌­ها فوت کنند، در بسیاری از اوقات بازماندگان وی توانایی بازپرداخت وام به بانک­‌ها یا مؤسسات اعتباری را ندارند. در این شرایط ممکن است بانک یا مؤسسه اعتباری از وثیقه­‌های ارائه شده برای دریافت طلب خود استفاده کند و بازماندگان وام‌­گیرنده را تحت فشار مضاعف قرار دهد. برای حل این مشکل، وام‌­گیرندگان می‌­توانند با پرداخت مبلغی ناچیز، خود را تحت پوشش این بیمه قرار دهند تا درصورتی‌که طی دوران بازپرداخت وام، جان خود را از دست دادند، شرکت بیمه وارد شود و بقیه بدهی بیمه‌­گزار را پرداخت نماید.


مطلب مرتبط: بیمه عمر فرهنگیان؛ متناسب برای فرهنگیان جامعه


بیمه عمر و پس­‌انداز

بیمه عمر و پس انداز

این نوع بیمه، کامل‌­ترین نوع بیمه عمر است که بیمه‌­گزار را تحت پوشش­‌های بیمه‌­ای متنوعی قرار می‌­دهد. در این نوع بیمه، چنانچه بیمه‌گزار در طی مدت بیمه فوت کند، درصورتی‌که حق بیمه‌­ها را به‌طور کامل پرداخت کرده باشد، سرمایه فوت درج شده در بیمه­‌نامه به‌طور کامل به وارثان پرداخت خواهد شد. به همین ترتیب، سود حاصل از حق بیمه‌­های پرداخت شده نیز به بازماندگان بازخواهد گشت. همچنین اگر بیمه­‌گزار تا پایان دوره بیمه‌­نامه زنده باشد، مبلغی تحت عنوان اندوخته بیمه عمر به وی تعلق می‌­گیرد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر و پس‌انداز آسیا، قلکی برای پس‌اندازهای شما!


مزایای بیمه تمام عمر

مزایای بیمه مان نسبت به بیمه جامع زندگی

بیمه تمام عمر، آخرین هدیه­ پدر و مادر به فرزندان است. در صورت فوت سرپرست خانواری که خود را تحت پوشش بیمه تمام عمر قرار داده است، شرکت بیمه موظف به پرداخت سرمایه­ درج­ شده در بیمه‌نامه به بازماندگان است تا دچار تنگناهای اقتصادی و اجتماعی نشوند.

ازآنجاکه در بسیاری از موارد، وقوع حادثه یا بیماری منجر به مرگ بیمه‌­گزار نمی‌­شود و صرفاً باعث ازکارافتادگی وی می­‌گردد، بسیاری از شرکت­‌های بیمه، متعهد به پرداخت سرمایه ازکارافتادگی به بیمه‌گزارانی هستند که خود را تحت پوشش بیمه تمام عمر قرار داده‌­اند. بعضی از شرکت­‌های بیمه، در صورت وقوع حادثه یا بیماری برای بیمه­‌گزارانی که هنوز وارد دوران کهن‌­سالی نشده­‌اند، آنان را از پرداخت حق بیمه معاف می­‌کنند.

بیمه تمام عمر پوشش‌هایی را هم به بیمه‌گزار ارائه می‌دهد.


مطلب مرتبط: با ۷ مورد از فواید بیمه عمر بیشتر آشنا شویم


امکان دریافت وام به کمک بیمه تمام عمر

وام بیمه تمام عمر

در طول دوران اعتبار بیمه‌­نامه در بیمه‌­های تمام عمر، معمولاً امکان دریافت وام بدون نیاز به ضامن وجود دارد. شرکت­‌های بیمه داخلی، معمولاً این تسهیلات را در اختیار بیمه­‌گزارانی قرار می‌­دهند که حداقل دو سال سابقه­ بیمه داشته باشند. وام‌­های مبتنی بر بیمه‌ تمام عمر را می‌­توان طی دفعات متعدد دریافت نمود. مبلغ این وام‌­ها، حداکثر می‌­تواند تا درصد معینی از ارزش بازخرید بیمه در زمان دریافت وام باشد. جزئیات این امکانات، در بیمه­‌نامه‌­های تمام­ عمر درج می‌­شود و شرکت‌­های مختلف، قوانین متفاوتی در این زمینه دارند.


مطلب مرتبط: وام بیمه عمر پاسارگاد؛ بدون ضامن، بدون وثیقه!


برتری بیمه تمام عمر بر بیمه عمر زمانی

در بیمه­ تمام عمر، برخلاف بیمه‌­های عمر زمانی، افراد تا پایان زندگی نسبت به خطر فوت تحت پوشش قرار می‌­گیرند.

در بیمه تمام عمر ، افراد می‌­توانند در تمام مدت باقی­‌مانده از زندگی، عواقب ناشی از مرگ خود را در نظر گیرند تا بازماندگان آن‌­ها دچار تنگناها و فشارهای اقتصادی نشوند.


مطلب مرتبط: ۷ معیار انتخاب بهترین بیمه عمر و سرمایه‌گذاری


چگونگی خرید بیمه تمام عمر

پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان

در شرایط فعلی بازار بیمه، بسیاری از شرکت­‌های بیمه از بیمه تمام­ عمر به عنوان بیمه‌­ای ضعیف یاد می‌­کنند و دیگر آن را ارائه نمی‌­دهند. اما بعضی دیگر، مانند بیمه زندگی خاورمیانه که بیمه‌­ای تخصصی در حوزه بیمه‌­های عمر است، از اسفند ۹۵ اقدام به ارائه بیمه تمام ­عمر کرده است. این شرکت، حق بیمه­‌ها را به صورت سالانه دریافت می‌کند و هنگام فوت بیمه‌­گزار، مبلغی تحت عنوان سرمایه فوت به بازماندگان وی بازمی­‌گرداند. بیمه البرز نیز وعده داده است که از سال ۹۷، بیمه تمام ­عمر را در چارچوب طرح بیمه چترا ارائه دهد.

در مجموع, هرکدام از شرکت‌­های بیمه، بیمه­‌های تمام عمر را با شرایط و هزینه­‌هایی به مردم می­‌فروشند که مردم نقشی در تعیین جزئیات بیمه­‌نامه‌­ها نداشته باشند. از سوی دیگر، بررسی و مقایسه شرکت­‌های مختلف برای انتخاب یکی از آن‌­ها، کاری وقت‌­گیر و پرهزینه است.

بیمیتو می‌­کوشد که به بررسی آنلاین بیمه‌­های موجود بپردازد و شما را بدون اتلاف وقت، در خرید مناسب‌ترین گزینه یاری کند.

بیمیتو، شما را از مراجعه حضوری به دفاتر شرکت‌­های بیمه، اتلاف وقت و انرژی و بسیاری از هزینه‌­های بی‌­دلیل دیگر بی‌­نیاز می‌­سازد.

تاکنون امکان مقایسه و خرید اینترنتی بیمه‌ شخص ثالث، بدنه، آتش­‌سوزی، مسافرتی و عمر از طریق بیمیتو فراهم شده است.


دانلود اپلیکیشن بیمیتو از کافه بازار

اپلیکشن بیمیتو در کافه بازار

دانلود اپلیکیشن بیمیتو از گوگل پلی

اپلیکیشن بیمیتو در گوگل پلی

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

برای دریافت پیشنهادهای ویژه شرکت‌های بیمه و آخرین اطلاعات بیمه‌ای، ایمیل خود را وارد کنید