انتقال بیمه شخص ثالث

انتقال بیمه شخص ثالث ، موانع و روش‌های گذر از آن

انتقال بیمه شخص ثالث موضوعی است که برای تعداد زیادی از بیمه‌گزاران مبهم است. به دلیل تنوع پارامترهای تأثیرگذار بر روند انتقال بیمه شخص ثالث، این فرآیند ساده ممکن است گاهی بسیار پیچیده و زمان‌بر به نظر برسد. در این پست به شرح تعدادی از این شرایط خاص خواهیم پرداخت.


نحوه خرید بیمه شخص ثالث

قبل از بررسی روند انتقال بیمه شخص ثالث باید به مدارک لازم و نحوه خرید بیمه شخص ثالث بپردازیم. برای خرید بیمه شخص ثالث روش‌های متفاوتی وجود دارد. در روش سنتی متقاضی باید به‌صورت حضوری در دفاتر نمایندگی‌های بیمه حضور یابد و با ارائه کارت ماشین و بیمه‌نامه قبلی، بیمه شخص ثالث خود را تمدید کند. این روش به دلایل متعددی که در ادامه به بیان آن‌ها خواهیم پرداخت توصیه نمی‌شود.

امروزه در دسترس بودن همیشگی اینترنت و توسعه تجارت الکترونیک در تمامی زمینه‌های کسب‌وکار، موجب اعتمادسازی بین مردم و صاحبان صنایع شده است. صنعت بیمه نیز از این قاعده مستثنی نیست. اخیراً سامانه آنلاین بیمیتو خدماتی را در جهت خرید بیمه به‌صورت اینترنتی ارائه می‌دهد. استفاده از این سامانه برای خرید بیمه، نسبت به روش سنتی مزایایی مثل امکان مقایسه شرکت‌های بیمه، شفافیت در قیمت دهی، صرفه‌جویی در زمان و هزینه، سرعت تحویل بیمه‌نامه و غیره دارد. در این روش کافی است پس از ورود اطلاعات ساده خواسته‌شده، تصویر بیمه‌نامه و کارت ماشین آپلود شود تا بیمه‌نامه در محل تحویل داده شود.

می‌توان از طریق سامانه اینترنتی بیمیتو به صورت آنلاین بیمه خرید.


پیوند به بیرون: خرید اینترنتی بیمه


موارد انتقال بیمه شخص ثالث

در بسیاری از موارد بیمه‌گزار به دلایل متعددی قصد دارد که بیمه شخص ثالث خود را انتقال دهد. در این حالت انتقال بیمه شخص ثالث می‌تواند از منظرهای متفاوتی بررسی و به روش‌های مختلفی انجام شود:

در بسیاری از موارد بیمه‌گزار در سال گذشته بیمه‌ای را خریداری کرده است و اکنون از نحوه و کیفیت خدمات‌دهی شرکت بیمه رضایت ندارد و تصمیم به انتقال بیمه شخص ثالث گرفته است. از طرفی ممکن است که فرد خودرویی را خریداری کند که دارای بیمه شخص ثالث بوده است و اکنون که موعد تمدید آن رسیده است تمایل به انتقال بیمه شخص ثالث خود به شرکت بیمه‌ای با خدمات بهتر و قیمت مناسب‌تر است.

برای مثال هر یک از شرکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خودروسازی برای خرید بیمه شخص ثالث خودروهای صفر با شرکت بیمه خاصی قرارداد دارند. در بسیاری از مواقع بیمه صادرشده برای ماشین، ارزانترین و بهترین بیمه شخص ثالثِ ممکن نیست؛ بنابراین ممکن است مالک، تمایل به انتقال بیمه شخص ثالث به یک شرکت بیمه دیگر را داشته باشد.

در این حالت بدون هیچ مشکلی می‌توان انتقال بیمه شخص ثالث را انجام داد و با ارائه کارت ماشین و بیمه‌نامه قبلی، بیمه جدید را از شرکت جدید به روش سنتی یا از طریق سامانه بیمیتو خریداری کرد.

در زمان تمدید بیمه شخص ثالث هیچ محدودیتی در مورد شرکت بیمه جدید وجود ندارد.


 • انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث

  درصورتی‌که بیمه‌نامه شخص تعدادی سال تخفیف داشته باشد، شخص می‌تواند تخفیف بیمه‌نامه را به بیمه‌نامه خودروی جدید خود انتقال دهد. در این صورت بیمه‌گزار باید قبل از ثبت بیمه‌نامه به نام مالک جدید نزد نمایندگی بیمه برود و درخواست انتقال تخفیف آن را بدهد. نمایندگی بیمه بعد از دریافت مابه‌التفاوت تخفیف بیمه‌نامه‌ی قبلی با صدور الحاقیه‌ای، تخفیف‌های این بیمه‌نامه را به خودروی جدید انتقال می‌دهد.

برای مثال درصورتی‌که بیمه‌نامه مالک خودرو دارای هفت سال تخفیف باشد و مشمول ۷۰% تخفیف شده باشد، در صورت تمایل فرد به انتقال سال تخفیف به بیمه‌نامه جدید، باید مبلغ ۷۰% تخفیف بیمه‌نامه قبلی به نمایندگی بیمه پرداخته شود.

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث قبل از ثبت بیمه‌نامه به نام مالک جدید امکان‌پذیر است.


 • قانون خودروهای مشابه

در انتقال تخفیف بیمه، قانونی به نام قانون خودروهای مشابه وجود دارد. این بدین معنا است که در صورتی می‌توان تخفیف بیمه‌نامه قبلی را به بیمه‌نامه جدید انتقال داد که کاربری خودروها یکسان باشد. برای مثال نمی‌توان تخفیف بیمه‌نامه خودروی سواری را به بارکش یا بالعکس انتقال داد.

انتقال بیمه شخص ثالث


ممکن است تحت شرایطی خاص بیمه‌گزار خواستار ابطال بیمه شخص ثالث خودروی خود باشد. در این حالت اغلب شرکت‌های بیمه ابطال بیمه شخص ثالث را نمی‌پذیرند. درصورتی‌که علت تمایل بیمه‌گزار به ابطال بیمه نارضایتی از خدمات یا انتقال بیمه شخص ثالث خودروی خود به شرکت بیمه دیگری باشد، شرکت‌های بیمه در جهت ابطال بیمه‌نامه با او همکاری نمی‌کنند. درواقع تنها در دو صورت شرکت‌های بیمه با ابطال بیمه شخص ثالث موافقت می‌کنند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

 1. درصورتی‌که برای یک خودرو به‌اشتباه دو بیمه‌نامه خریداری شده باشد. در این مورد خاص برخی از شرکت‌های بیمه با بیمه‌گزار همکاری می‌کنند. بیمه‌گزار می‌تواند با در دست داشتن بیمه‌نامه اول و مدارک خودرو به نمایندگی بیمه مراجعه کند. هزینه بیمه شخص ثالث بیمه‌نامه دوم که به‌اشتباه خریداری شده است به‌صورت روزشمار از تاریخ صدور با بیمه‌گزار محاسبه می‌شود و بیمه‌نامه دوم باطل می‌شود.
 2. درصورتی‌که خودرو فرسوده باشد و اسقاط شود. در این حالت فرد می‌تواند با مراجعه به نمایندگی بیمه، بیمه‌نامه خود را باطل کند. بدین منظور ابتدا حق بیمه به‌صورت روزشمار از ابتدای صدور بیمه‌نامه کسر می‌شود و باقی مبلغ به مالک خودرو استرداد می‌شود.

  ابطال بیمه‌نامه شخص ثالث تنها درصورتی امکان‌پذیر است که دو بیمه‌نامه برای خودرو صادر شده باشد.


 • آیا امکان انتقال تخفیف بیمه‌نامه خودروی فرسوده اسقاطی به خودروی جدید وجود دارد؟

درصورتی‌که مالک خودروی فرسوده دارای تعدادی سال تخفیف روی بیمه‌نامه خود باشد می‌تواند برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی جدید خود، درخواست بدهد.


 • انتقال بیمه شخص ثالث به مالک جدید خودرو

مورد بعدی که البته بسیار رایج است انتقال بیمه شخص ثالث از مالک قبلی خودرو به خریدار است. در این حالت دو گزینه وجود دارد که هر دو نیز مطمئن و درست هستند. گزینه اول این است که مالک جدید برای ثبت بیمه‌نامه به نام خود اقدام کند که در این صورت با مراجعه به نمایندگی می‌تواند درخواست الحاقیه‌ای بدهد که به‌موجب آن نام بیمه‌گزار تغییر می‌کند. گزینه دوم این است که مالک جدید، بیمه‌نامه را به نام خود ثبت نکند؛ که در این صورت هم مشکلی به وجود نخواهد آمد چراکه خسارت ناشی از حادثه رانندگی تنها به مالک خودرو که نام او در سند خودرو ثبت شده است تعلق می‌گیرد.


 • اگر بیمه‌نامه به نام مالک نباشد، آیا می‌تواند به‌عنوان وثیقه از آن در دادگاه از آن استفاده کند؟

در مواردی که حادثه رانندگی منجر به خسارت جانی شود، می‌توان از بیمه‌نامه شخص ثالث به‌عنوان وثیقه در دادگاه استفاده کرد و ارزش قانونی دارد. حتی درصورتی‌که بیمه‌نامه به نام مالک نباشد با توجه به این‌که کارت ماشین به نام مالک است می‌تواند از بیمه‌نامه خود به‌عنوان وثیقه در دادگاه استفاده کند.

می‌توان از بیمه‌نامه شخص ثالث به عنوان وثیقه در دادگاه استفاده کرد.

 • انتقال بیمه شخص ثالث خودرو در ارث

در این حالت می‌توان بیمه شخص ثالث را به نام هرکسی که از خودرو استفاده می‌کند ثبت کرد تا از مواردی مثل توقف خودرو توسط راهنمایی و رانندگی، پرداخت خسارت در صورت مقصر بودن و موارد این‌چنینی از آن استفاده کرد. اما درصورتی‌که خودرو در حادثه رانندگی، زیان‌دیده باشد درصورتی‌که خسارت به بار آمده جانی و جرحی باشد، شرکت بیمه به‌صورت مستقیم خسارت را به زیان‌دیدگان پرداخت می‌کند. اگر خسارت به بار آمده مالی باشد شرایط پیچیده خواهد بود. تمامی خسارات مالی مربوط به خودرو تنها به مالک خودرو پرداخت می‌شود. ازآنجایی‌که مالک خودروی در ارث مانده، در قید حیات نیست، خسارت واردشده به خودرو بعد از انحصار وراثت بین وارثان تقسیم می‌شود.

امتیاز مطلب

48 comments

   • محمد ۱۳ شهریور, ۱۳۹۶ at 12:54 پاسخ

    با سلام
    بنده ماشین پژو ۲۰۶ دارم که ۱۰ سال تخفیف بیمه شخص ثالث داره آیا می توانم بیمه ثالث به ماشین جدید سوناتا انتقال دهم ؟
    یا اینکه ۱۰ سال تخفیف را به ماشین ۲۰۶ پدرم که بیمه ثالث خود کمپانی است انتقال دهم ؟

     
    • شهاب شیرین ۱۳ شهریور, ۱۳۹۶ at 13:43 پاسخ

     سلام و عرض ادب
     دوست عزیر تخفیف ۲۰۶ رو نمیشه به سوناتا انتقال داد چون که میزان ریسک این دو خودرو از نظر شرکت های بیمه یکی نیست لذا قابلیت انتقال نداره ولی می تونید این تخفیف رو به خودروی پدرتون انتقال بدین؛ چون نوع خودروها یکی است و انتقال تخفیف به خودروی پدر از نظر شرکت های بیمه امکان پذیر است

      
 1. سعید ۲۰ تیر, ۱۳۹۶ at 10:08 پاسخ

  سلام و روز شما بخیر
  من دو تا ماشین دارم که یکی از سال ۱۳۸۷ (پراید)بیمه شخص ثالث و بدنه داره. ماشین صفری (سمند)خریداری کردم که طبیعتا تا آخر سال ۱۳۹۶ هر دو بیمه براش برقراره.سئوالم از خدمتتون اینه که آیا میتونم هر دو بیمه ماشین قدیم را به ماشین جدید منتقل کنم ؟ و در این صورت چه زمانی باید اقدام به فروش ماشین قدیمی بکنم ؟

   
  • مهدی فروغی ۲۱ تیر, ۱۳۹۶ at 14:41 پاسخ

   سلام.
   طبق قانون جدید بیمه شخص ثالث، انتقال‌دهنده می‌تواند تخفیفات مذکور را به وسیله نقلیه دیگر از «همان نوع»، که متعلق به او یا متعلق به همسر، والدین یا اولاد بلاواسطه وی باشد، منتقل کند.. اما نکته‌ای که هست اینه که پراید با سمند هم نوع نیست. به همین خاطر، شما نمی‌تونین تخفیف بیمه شخص ثالث پراید رو منتقل کنین اما در مورد بیمه بدنه می‌تونین این کار رو انجام بدین.

    
   • علی ۲۳ بهمن, ۱۳۹۶ at 10:29 پاسخ

    سلام میتوانند چون من دو سال پیش تخفیف ۷ ساله بیمه پراید را به ال ۹۰ انتقال دادم . با تشکر

     
 2. سعید ۱۷ مرداد, ۱۳۹۶ at 17:15 پاسخ

  بادرود. همسر بنده یک پراید مدل ۸۸داردبا ۸سال تخفیف بیمه ثالث. هم اکنون میخواهد ماشین پدر خودش را که یک تیبا مدل ۹۳ هست را از او بخرد.ایا راهی برای جابجایی تخفیف بیمه پراید به تیبا هست.اگر هست چگونه واگر نیست چرا.با این قانون جدیدی که فرمودید.وضمنا اگر همسر بنده تیبا را به نام خود سند بزند. میتواند قبل از فروش پراید -بیمه نامه ثالث را با تیبا جابجا کند بعد پراید را بفروشد. با سپاس از صبر وشکیبایی شما..شفیعی

   
  • شهاب شیرین ۱۸ مرداد, ۱۳۹۶ at 09:07 پاسخ

   با سلام، دوست عزیز تخفیف بیمه شخص ثالث خودروی قدیمی به خودروی جدیدتون در صورتی قابل انتقاله که هر دو خودرو در یک دسته بندی قرار بگیرد. بعضی شرکت های بیمه پراید و تیبا رو تو یه دسته قرار میدن و بعضی در دسته های جدا قرار میدن. لذا کاملا بستگی به شرکت بیمه ای داره که پراید شما رو بیمه کرده. اگه مایل هستید اسم شرکت بیمه ای که پرایدتون بیمه کرده بفرمایید تا پیگیری کنم ببینم قابل انتقال به تیبا هست یا نه.

    
 3. سعید ۱۷ مرداد, ۱۳۹۶ at 17:41 پاسخ

  با درود مجدد. در رابطه با قانون جابجایی خودرو های مشابه که بالا ذکر فرمودید. که دو ماشین سواری میتوانند بیمه خود را جابجا کنند.ولی در جواب ان دوستی که در بالا قصد جابجایی بیمه پراید و سمند که هر دو سواری هستند .و حرفی از بیمه ثالث و بیمه بدنه نیست . و شما در جواب فرمودیید :فقط بیمه بدنه قابل جا بجایی است .پس چرا قانون اینگونه است .و وقتی بصرف بیمه گذار نیست. قانون تبصره دارد. با تشکر از جوابگویی شما

   
  • شهاب شیرین ۱۸ مرداد, ۱۳۹۶ at 09:09 پاسخ

   با سلام مجدد، همون طور که خدمتتون عرض کردم منظور از هم نوع بودن ماشین ها این نیست که مثلا بیمه شخص ثالث همه خودروی های سواری قابل انتقاله! به همون دسته بندی شرکت های بیمه برمی گرده. پراید و سمند در هیچ شرکت بیمه ای تو یک دسته قرار نمی گیرند و بیمه شخص ثالثشون قابل انتقال نیست

    
   • فرخ احسانی ۵ آبان, ۱۳۹۶ at 01:23 پاسخ

    سلام،ولی در قانون گفته شده که انتقال سواری به باری امکان پذیر نمیباشد و نگفته نوع سواری به نوع سواری دیگر امکان پذیر نمیباشد لطفا این را توضیح بدهیدممنون میشم

     
    • شهاب شیرین ۶ آبان, ۱۳۹۶ at 09:02 پاسخ

     سلام
     منظور از نوع دقیقا همین مثالی است که زدین
     انتقال سواری به سواری و وانت باری به وانت باری امکان پذیره ولی از سواری به باری خیر

      
   • طاهری ۱۲ اسفند, ۱۳۹۶ at 14:35 پاسخ

    برادر عزیز خدودرو هم نوع یعنی انتقال تخفیفات سواری به سواری و بارکش به بارکش و موتورسیکلت به موتور سیکلت.
    امکان انتقال تخفیفات خودروهای سواری به سواری منع قانونی ندارد و قابل انتقال به نام شخص بیمه گذار بیمه نامه ثالث و بستگان درجه ۱ میباشد.

     
 4. رضا ۲۷ مهر, ۱۳۹۶ at 20:31 پاسخ

  با سلام یه سوال در مورد انتقال تخفیف بیمه داشتم . من یه پیکان دو ماه پیش خریدم هشت سال هم تخفیف داره که میخوام بدم اسقاط میتونم تخفیف رو رو ماشین دیگه ام که روا هست انتقال بدم جفت سندا به اسم خودمه ولی بیمه پیکان به اسمم نیست ممنون میشم جواب بدین

   
 5. امیر ۱۵ آبان, ۱۳۹۶ at 17:13 پاسخ

  سلام خودروی من کپنش کنده شده و تخفیف نداره،وقتی دوباره از یک شرکت بیمه دیگه ای استفاده کردم برای تمدید ۷ سال تخفیف به من داد و بیمه نامه جدید هم در سایت بیمه ثبت شده…آیا این کار قانونی است یا مشکلی دارد؟؟

   
 6. مجتبی ۱۹ آبان, ۱۳۹۶ at 03:14 پاسخ

  سلام . عزیز جان من یه بی ام ۵۱۸ آبی دارم که ۸سال تخفیف و ۱۱ماه بیمه داره .
  من یه بی ام و ۲۰۰۲ هم دارم که این ماشین بیمه ندارد
  چطور می تونم این بیمه ۵۱۸ رو به ۲۰۰۲ انتقال بدم ؟

   
  • شهاب شیرین ۲۴ آبان, ۱۳۹۶ at 11:07 پاسخ

   سلام، دوست عزیز اگر بخواید از شرکت قبلیتون دوباره بیمه بگیرین که هیچ مشکل و پیچیدگی نداره و تخفیفاتون قابل انتقاله ولی اگر بخواین شرکت بیمتون عوض کنین باید از شرکت قبلی یه نامه مبنی بر داشتن تخفیف دریافت کنین و به شرکت بعدی ارائه بدین.

    
 7. سعید صابری ۲۲ آبان, ۱۳۹۶ at 22:51 پاسخ

  دوستان عزیز لطفا در پیامهای ارسالی از سایتهایی که مثل این سایت باعث میشوند که از بی خبری رها شویم و با حقوق خود اشنا گردیم تشکر و قدردانی کنیم و این عقل کاری هست برای این همه زحمت و از مسولان این سایت متشکرم و درخواست دارم تا این پیام را در صدر این پیامها بگذارید تا متوجه شوید تا ما در صورت یاداوری حتما تشکر خواهیم کرد تا این چنین سایتهایی بقا داشته باشند ان شاالله

   
 8. علی ۱۹ آذر, ۱۳۹۶ at 09:10 پاسخ

  ضمن تشکر از راهنمایی های شما.
  جالب است که انتقال تخفیف از خودروی با ریسک بالا مثلا پراید و ۲۰۶ به خودروی با ریسک پایین تر مثلا سوناتا امکان پذیر نیست!!

   
  • شهاب شیرین ۲۰ آذر, ۱۳۹۶ at 08:46 پاسخ

   ممنون از نظر خوبتون
   بله یه دسته بندی برای انواع خودرو تو شرکت های بیمه وجود داره که فقط انتقال تخفیف بین خودروهای یک دسته امکان پذیر است

    
 9. رامین ۲۳ آذر, ۱۳۹۶ at 10:04 پاسخ

  با سلام
  پدر من تخفیف بیمه ماشینش ۹ سال است (پیکان) میتونیم تخفیف بیمه پیکان رو به یه ماشین جدید خریداری شده مثل ۲۰۷ انتقال داد ممنون

   
  • شهاب شیرین ۲۵ آذر, ۱۳۹۶ at 09:31 پاسخ

   سلام
   دوست عزیز امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث از پیکان به ۲۰۷ امکان پذیر نیست و برای انتقال تخفیف یک سری قوانینی در شرکت های بیمه وجود دارد

    
 10. رامین ۷ دی, ۱۳۹۶ at 11:14 پاسخ

  متاسفانه اطلاعات غلط دارین میدین. در سواری از هر نوعی که باشه میشه انتقال داد.از چند شرکت بیمه سوال کردم.فقط مهم سواری یا بارکش یا … هست که باید رعایت بشه

   
  • شهاب شیرین ۱۱ دی, ۱۳۹۶ at 11:23 پاسخ

   قربان اگر ریسک خودروها با یکدیگر تفاوت داشته باشند این موضوع امکان پذیر نیست
   شماره تماس شرکت های بیمه هم که می فرمایید بگید تا ما پیگیری کنیم
   اما این موضوع صحت ندارد

    
 11. هادی ۹ دی, ۱۳۹۶ at 19:46 پاسخ

  با تشکر از جناب شهاب شیرین که با حوصله جواب سوالات رو میدن . 👏
  یه سوال داشتم .
  برادر پدر من یه سورن ال ایکس مدل ۹۰ داره که چند روز دیگه از بیمه نامش مونده و قصد فروش داره .
  یکی اینکه میخواد ماشین چینی صفر با قیمت ۱۰۰ تومن بخره آیا امکان انتقال تخفیف وجود داره؟ چون میدونم در یک دسته نیستن ولی هر دو سوارین
  دوم اینکه من یه خودرو در اچ۳۰ تو رنج قیمت پژو پارس و سورن دارم و تازه خریدم که میدونید بیمه داره ولی شرکت بیمه یکی نیست و اجباریه.چطور میتونم تخفیف بیمه ماشین پدرم رو به این ماشین خودم انتقال بدم؟ و روش الحاقیه برای چند روز مانده سمند سورن چطوره ؟
  میبخشید طولانی شد . با تشکر

   
  • شهاب شیرین ۱۱ دی, ۱۳۹۶ at 11:15 پاسخ

   ممنون نظر لطفتونه
   فکر کنم از طریق تلگرام پاسخگوی شما بودیم. باز هم اگر سوالی هست در خدمتم

    
 12. مهدی ۲۳ دی, ۱۳۹۶ at 12:11 پاسخ

  با سلام
  پدرم ماشین رانا خریداری کرده تحویل دی ماه امسال. حالا میخواد بیمه ۸ سال تخفیف ماشین آردی را که بیمه نامش اردیبهشت ۹۷ تموم میشه قبل از فروش انتقال بده
  آیا انتقال تخفیف امکان پذیر هست ؟ الان که داره ماشین را میفروشه میتونه انتقال بده یا باید صبر کنه بیمه نامه تموم بشه ؟
  باتشکر

   
 13. عباس ۳۰ دی, ۱۳۹۶ at 16:37 پاسخ

  سلام
  من یک پراید دارم ۱۴ سال تخفیف داره
  میخام بدونم قبل از این که بفروشم میتونم تخفیف رو برای خودم نگه دارم که سال آینده روی یک پراید دیگر تخفیف رو اعمال کنم؟

   
 14. سینا ۳ بهمن, ۱۳۹۶ at 17:08 پاسخ

  سلام

  من یه ۴۰۵ داشتم با تخفیف بیمه کامل، بیمه ایران (بیمه از ۲۹ اسفند ۹۵ تا ۲۹ اسفند ۹۶)، که دو هفته پیش فروختم و تخفیف رو منتقل کردم، برای الحاقیه ۸۲۲ هزار تومن بیمه ایران گرفت، بعد یه ساندرو استپ وی صفر خریدم که بیمه رازی داشت (بیمه از ۲۹ آذر ۹۶ تا ۲۹ آذر ۹۷)، امروز الحاقیه رو بردم ثبت کردم و ۹۱۹ هزار تومن تا دو هفته دیگه برام واریز میکنن.
  با توجه به اینکه ماشین رو با بیمه خریدم و طبیعتا پول بیمه با من حساب شده، در واقع امسال پول بیمه رو کامل پرداخت کردم!
  در حالیکه اگر ۴۰۵ رو با تخفیفش میفروختم خیلی راحت تر و سریع تر فروش می رفت و بین یک تا یک و نیم میلیون گرون تر میتونستم بفروشم!
  به عبارتی انتقال تخفیف بیمه برام بیش از یک میلیون ضرر داشت، که اگر تا دو سال دیگه زنده باشم و تصادف هم نکنم (حالا تفاوت میزان درآمد الانم با دو سال دیگه رو حساب نکنیم و تورم رو هم حساب نکنیم و هزار تا فاکتور دیگه رو…) تازه ضرر الانم جبران میشه!!!
  بنابر این به عنوان کسی که این انتقال تخفیف بیمه رو انجام داده به عزیزان پیشنهاد میکنم این کارو نکنن که فقط ضرر داره، مگر اینکه اون ماشین اولشون رو با بیمه یا بدون بیمه به یه قیمت بخرن!

   
 15. محسن ۲۳ بهمن, ۱۳۹۶ at 09:53 پاسخ

  با سلام
  موعد تمدید بیمه نامه ثالث خودروی همسر من فرا رسیده منتها در تمامی اوقات راننده خودرو من هستم . حال سوالم اینست که آیا می توان در حالیکه مالکیت خودرو متعلق به همسرم می باشد در زمان تمدید بیمه نامه ثالث را به نام من صادر کرد
  همچنین بیمه نامه بدنه را که سال اول نداشته ولی الان تصمیم به اخذ‌ آن داریم
  با تشکرویژه

   
  • شهاب شیرین ۲۳ بهمن, ۱۳۹۶ at 17:19 پاسخ

   سلام
   دوست عزیز بیمه نامه شخص ثالث به نام خودرو صادر میشه و متعلق به خودرو است نه شخص
   البته اگه دلیلتون از این تغییر مالکیت بیمه نامه بگید شاید بهتر بتونم راهنماییتون کنم

    
 16. حسین‌منصوری نژاد ۵ اسفند, ۱۳۹۶ at 18:57 پاسخ

  سلام و خسته نباشی خدمت شما
  اگر سابقه بیمه نامه را به خودروی دیگر انتقال دهیم خودرویی که سابقه اش منتقل شده طبق چه ضوابط و شرایطی تخفیفات در موردش اعمال میشن؟

   
 17. محمدرضا ۷ اسفند, ۱۳۹۶ at 22:02 پاسخ

  سلام
  ماشین فعلی من سمند مدل ۸۲ است که دارای ۱۴ سال تخفیف حق بیمه می باشم
  هم اکنون یک عدد ویتارا از ایران خودرو بصورت پیش فروش خریداری کردم که تاریخ تحویل آن تیر ماه ۹۷ می باشد.
  ایران خودرو ویتارا را بصورت بیمه شده تحویل می دهد و شرکت بیمه آن با بیمه موجود سمند من یکسان نمی باشد
  چگونه می توانم سابقه تخفیف سمند را به ویتارا که ۵ ماه دیگر تحویل می شود منتقل کنم ؟؟
  لطفا من را راهنمایی کنید
  با تشکر

   
  • شهاب شیرین ۱۲ اسفند, ۱۳۹۶ at 16:41 پاسخ

   سلام
   باید صبر کنید تا سررسید بیمه خودروتون برسه و در صورتی که هر دو ماشین به نامتون هست تخفیف رو به ماشین جدید انتقال بدین

    

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

برای دریافت پیشنهادهای ویژه شرکت‌های بیمه و آخرین اطلاعات بیمه‌ای، ایمیل خود را وارد کنید
Telegram @bimito
Telegram @bimito