جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را چگونه می‌توان کاهش داد یا حذف کرد؟

داشتن بیمه شخص ثالث برای تمام دارندگان وسایل نقلیه اجباری است و خودروی فاقد بیمه‌نامه متوقف و مشمول جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث می‌شود. ازآنجایی‌که مدت اعتبار بیمه‌نامه‌های شخص ثالث محدود است، بسیاری از بیمه‌گزاران تاریخ اتمام بیمه خود را فراموش می‌کنند یا به دلیل سهل‌انگاری، مهلت تمدید بیمه شخص ثالثشان می‌گذرد. دیرکرد بیمه شخص ثالث عواقبی دارد که به شرح زیر هستند:

 • جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

حتی درصورتی‌که شخص با خودروی خود که فاقد بیمه شخص ثالث است در سطح شهر تردد نکند باز هم برای دریافت بیمه‌نامه جدید ملزم به پرداخت جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خواهد بود که در ادامه به نحوه محاسبه آن خواهیم پرداخت.

 


 • توقف توسط پلیس راهنمایی و رانندگی

یکی دیگر از عواقب دیرکرد بیمه شخص ثالث، جریمه‌های پلیس راهنمایی و رانندگی است. پلیس راهنمایی و رانندگی در صورت شناسایی خودروی فاقد بیمه شخص ثالث آن را تا زمان ارائه بیمه‌نامه معتبر در پارکینگ متوقف می‌کند که در این حالت برای ترخیص خودرو علاوه بر پرداخت هزینه‌های قابل‌ملاحظه باید روند اداری زمان‌بری را نیز طی کرد.


 • مشکلات معامله وسیله نقلیه

برای فروش خودرویی که به دلیل دیرکرد بیمه شخص ثالث فاقد بیمه‌نامه است مشکلاتی وجود دارد. درواقع امکان فروش خودروی فاقد بیمه‌ شخص ثالث وجود ندارد. در چنین شرایطی مالک خودرو می‌بایست ابتدا مسئله جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را حل کند و سپس خودرو را به نام خریدار ثبت کند که نیازمند صرف هزینه و زمان زیادی است.


 • عواقب ناشی از حادثه رانندگی

دیرکرد بیمه شخص ثالث عواقب وخیم‌تری نیز می‌تواند داشته باشد و آن در صورتیست که وسیله نقلیه در فاصله‌ای که تحت پوشش بیمه شخص ثالث نیست دچار حادثه رانندگی شود. در این حالت اگر بیمه‌گزار مقصر باشد هر چه قدر هم که مدت‌زمان دیرکرد بیمه شخص ثالث کوتاه باشد باید تمامی خسارات به بار آمده را شخصاً تقبل کند. اگر حادثه رانندگی موجب تلفات شود، بیمه‌گزار می‌بایست مبلغ یک دیه کامل را به زیان‌دیده بپردازد که هزینه سنگینی است.

حال اگر در حادثه رانندگی، وسیله نقلیه راننده زیان‌دیده فاقد بیمه شخص ثالث باشد باز هم به مشکل بر خواهد خورد. در هر حادثه رانندگی، شرکت بیمه طرف قرارداد با مقصر حادثه برای پرداخت خسارت، بیمه‌نامه شخص ثالث هر دو طرف مقصر و زیان‌دیده را دریافت می‌کند. در‌صورتی‌که طرف زیان‌دیده فاقد بیمه‌ شخص ثالث باشد شرکت بیمه می‌تواند خسارت را به او پرداخت نکند.

دیرکرد بیمه شخص ثالث در هنگام وقوع حادثه رانندگی، تردد در سطح شهر، تمدید بیمه‌نامه
و معامله خودرو هزینه‌های قابل توجهی دارد.

 

بهترین زمان برای تمدید بیمه شخص ثالث

برای جلوگیری از دیرکرد بیمه شخص ثالث ابتدا باید از تاریخ دقیق اعتبار بیمه‌نامه مطلع بود. اعتبار بیمه‌نامه خریداری‌شده در هر روز، در بامداد (۰۰:۰۰) روز بعد فعال می‌شود و تا بامداد آخرین روز بیمه‌نامه معتبر است.

برای مثال اگر تاریخ اتمام بیمه‌نامه فرد دهم بهمن باشد اعتبار بیمه‌نامه در بامداد دهم بهمن به اتمام می‌رسد. حال اگر فرد ظهر دهم بهمن بیمه شخص ثالث را تمدید کند، بیمه‌نامه از بامداد یازدهم بهمن فعال می‌شود. درصورتی‌که در این فاصله (بامداد دهم تا بامداد یازدهم) حادثه رانندگی رخ دهد پرداخت خسارت بر عهده بیمه‌گزار خواهد بود.

با در نظر گرفتن این موضوع بهتر است که تمدید بیمه‌نامه قبل از تاریخ اتمام آن انجام شود. بسته به شرکت بیمه‌ امکان تمدید بیمه‌نامه از یک ماه قبل از تاریخ اتمام آن وجود دارد؛ اما به دلیلی که متعاقباً توضیح داده خواهد شد، بهتر است که یک هفته مانده به اتمام اعتبار، تمدید انجام شود.

برای مثال اگر فرد بیست روز قبل از اتمام اعتبار، بیمه‌نامه شخص ثالث خود را تمدید کند و در این فاصله مقصر یک حادثه رانندگی شناخته شود، پرداخت خسارت طبق بیمه‌نامه قبلی انجام می‌شود. لذا درصورتی‌که بیمه‌نامه آخر شرایط بهتری به لحاظ میزان پوشش داشته باشد در این سانحه منظور نمی‌شود. از طرفی همپوشانی دو بیمه‌نامه به مدت طولانی از لحاظ اقتصادی نیز به‌صرفه نیست و ممکن است در محاسبه سال تخفیف در حق بیمه شخص ثالث نیز تأثیر داشته باشد؛ بنابراین برای جلوگیری از دیرکرد بیمه شخص ثالث بهتر است یک هفته مانده به مهلت تمدید و نه بیشتر، بیمه‌نامه جدید خریداری شود.

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، یک هفته قبل از اتمام اعتبار بیمه‌نامه است.


نحوه محاسبه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

دیرکرد بیمه شخص ثالث به‌صورت روزانه محاسبه می‌شود. به این صورت که فرد به ازای هر روز تأخیر در تمدید بیمه‌نامه باید مبلغی را به شرکت بیمه بپردازد. فرد در هنگام خرید بیمه‌نامه جدید، جریمه دیرکرد را مازاد بر حق بیمه شخص ثالث می‌پردازد. البته این جریمه روزشمار تا مدت حداکثر ۳۶۵ روز یا یک سال به حق بیمه افزوده می‌شود و جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث برای تأخیر یک سال به بالا ثابت خواهد ماند.

درست مانند محاسبه بیمه شخص ثالث در محاسبه جریمه روزانه دیرکرد بیمه شخص ثالث نیز عوامل متعددی تأثیرگذارند که بسته به شرکت بیمه، متفاوت خواهند بود. همچنین عواملی مانند تعداد سیلندر ماشین برای محاسبه دیرکرد بیمه شخص ثالث ماشین‌های سواری، ظرفیت بار ماشین‌های بارکش و … وجود دارد. جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث برای ماشین‌های سواری در سال ۹۵ حدوداً بین ۱۸۰۰ و ۳۰۰۰ تومان است.

با توجه به اینکه محاسبه جریمه روزانه ‌دیرکرد بیمه شخص ثالث نیازمند دقت بالا و در دست داشتن اطلاعات محاسباتی متنوعی می‌باشد می‌توان در صورت ایجاد وقفه در دریافت بیمه‌نامه به وب‌سایت استعلام و خرید آنلاین بیمه بیمیتو مراجعه کرد. در این سامانه با وارد کردن اطلاعات تاریخ سررسید بیمه‌نامه آخر، جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث در معادلات گنجانده می‌شود و به‌صورت مبلغ نهایی حق بیمه برای صدور بیمه‌نامه جدید به متقاضی اعلام می‌شود.

می‌توان برای استعلام جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به وب‌سایت و اپلیکیشن
بیمیتو مراجعه کرد.


تاثیر دیرکرد بیمه شخص ثالث بر تعداد سال تخفیف بیمه‌نامه

همان‌طور که در مقاله مربوط به محاسبه بیمه شخص ثالث توضیح داده شد، تخفیف بیمه‌نامه بسته به تعداد سال می‌تواند تأثیر چشم‌گیری بر قیمت نهایی بیمه شخص ثالث داشته باشد. در محاسبه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث، سال تخفیف هیچ‌گونه تأثیری ندارد و حتی اعمال هر‌گونه تخفیف بر جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث تخلف محسوب می‌شود و عواقب ناخوشایندی برای نماینده صادر‌کننده بیمه‌نامه خواهد داشت که در ادامه به آن می‌پردازیم.

همان‌طور که تعداد سال تخفیف بیمه‌نامه بر جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث تأثیر نمی‌گذارد، دیرکرد بیمه شخص ثالث نیز  این تخفیف‌ها از بین نمی‌برد و همچنان در محاسبه حق بیمه منظور می‌شوند.

در صورت دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث، تعداد سال تخفیف بیمه‌نامه آخر
از بین نمی‌رود.

 

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خودروی متوقف شده در پارکینگ

در حالتی خاص ممکن است که اعتبار بیمه شخص ثالث وسیله نقلیه درحالی‌که به هر دلیلی در پارکینگ راهنمایی و رانندگی متوقف‌شده است به اتمام برسد. در این صورت وسیله نقلیه مذکور مشمول جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث نخواهد شد. در این مورد خاص بیمه‌گزار باید نامه رسمی مجوز رفع توقیف را نزد نمایندگی بیمه ببرد و نمایندگی بیمه در صورت موافقت شرکت بیمه ناظر از جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث وسیله نقلیه چشم‌پوشی می‌کند.


حذف یا تخفیف جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

نماینده بیمه نمی‌تواند در محاسبه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث هیچ‌گونه تخفیف یا بخششی اعمال کند و حتی این کار تخلف نمایندگی محسوب می‌شود. درصورتی‌که چنین تخلفی صورت بگیرد و بیمه‌گزار در یک حادثه رانندگی مقصر شناخته شود نه‌تنها شرکت بیمه خسارت ناشی از حادثه را پرداخت نخواهد کرد بلکه مقصر حادثه دفتر نمایندگی خواهد بود و باید پرداخت کامل خسارت را تقبل کند.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به هیچ عنوان مشمول بخشش یا تخفیف
نمی‌شود.


در بهترین حالت می‌بایست تمدید بیمه شخص ثالث را چند روز پیش از موعد انجام داد. با توجه به میزان مشغله زندگی امروزی، امکان فراموش کردن تاریخ سررسید بیمه‌نامه بسیار زیاد است. برای پیشگیری از این موضوع می‌توان به وب‌سایت یا اپلیکیشن بیمیتو مراجعه کرد تا ضمن استعلام و خرید آنلاین بیمه، از خدماتی چون یادآوری سررسید بیمه نیز استفاده کرد. به دلیل آنلاین بودن این سرویس، خطای انسانی در آن دخیل نیست ازاین‌رو می‌توان بدون دغدغه دیرکرد بیمه شخص ثالث، هر بار بیمه‌نامه را تمدید کرد.

37 comments

  • مریم بهشتی ۲۴ اسفند, ۱۳۹۵ at 12:45 Reply

   جریمه رو همون‌طور که گفتیم نمی‌شه حذف کرد. خیلی ممنون که به بلاگ ما سر زدین:)

 1. کلانی ۱۴ فروردین, ۱۳۹۶ at 08:58 Reply

  با سلام و آرزوی توفیق الهی ، این مطلب جهت آگاهی عموم و اشاعه فرهنگ بیمه بسیار عالی است . امیدوارم کلیه مطالب بیمه ای نیز بدین نحو و به شکل قابل فهم برای عموم افراد جامعه نشر یابد . توفیق شما را در راه تعمیم فرهنگ بیمه از درگاه ایزد متعال خواستارم .

 2. م،ر ۱۲ خرداد, ۱۳۹۶ at 19:13 Reply

  با عرض سلام من پدرم فوت کرده ودوخودرو داریم بنام پدر ومادرم هست ومادرم هم بعد از فوت پدر به خارج از کشور مهاجرت کرده وهمگى در خارج از کشور زندگى میکنیم وهر دو خودرو در پارکینگ هستن مراحل اداری تقسیم ارث را دارد طى میکند ایا با نشان دادن مدرک میتوان در مورد تاخیر بیمه کارى کردفکر کنم هر دو بیمه در تاریخ ١٣٩۵/۵/٢٠ به پایان رسیده ودر ضمن ما همه سکونته ان کشور که در اونجا اقامت داریم راداریم و بعد از فوت پدر دیگه به ایران نیامدیم

  • مهدی فروغی ۲۵ خرداد, ۱۳۹۶ at 18:04 Reply

   سلام و ادب

   طبق قانون، بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث، برای حالتی در نظر گرفته میشه که ماشین تو پارکینگ پلیس باشه. البته برخی شرکت‌ها مثل پاسارگاد و دانا استثنائاتی تو این زمینه قائل میشن. پیشنهاد من اینه که هر چه زودتر برای خودروتون به صورت آنلاین بیمه تهیه کنین تا جریمه دیکرد بیشتر نشه. هر زمانی هم نیاز به مشاوره بود میتونین از کمک مشاوران بیمیتو استفاده کنین.

 3. رضایی ۱۲ خرداد, ۱۳۹۶ at 23:25 Reply

  انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به یک خودرو دیگر که به نام خود شخص باشد چگونه صورت می گیرد؟

 4. سیاوش ۱۴ خرداد, ۱۳۹۶ at 10:45 Reply

  باسلام ! این جریمه واقعن گرفتن پول زور هست ! چون شرکت بیمه عملا زمانی که بیمه نیستیم پوشش یا ارائه خدماتی نمیکنه بعبارتی زمانی میشه اسمشو جریمه یا دیر کرد گذاشت که شرکت بیمه زمان پرداخت نکردن بیمه هم ارائه خدمات کنه که اصلا اینجوری نیستش پس فلسفه گرفتن این پول چیه ! من ۳ سال ماشیتم بیرون نیاوردم یعنی باید هزینه این سه سالو بدم ؟؟ اونم زمانیکه اصلن تحت پوشش نبودم ؟؟

  • مهدی فروغی ۲۴ خرداد, ۱۳۹۶ at 18:55 Reply

   دوست عزیز سلام. درآمد حاصل از دریافت جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به صندوق تأمین خسارت‌های بدنی واریز میشه. وجود این صندوق، نقطه قوت مهمی برای صنعت بیمه کشور به شمار میاد. مطابق قانون بیمه مرکزی، موضوع فعالیت صندوق تأمین خسارت‌های بدنی به قرار زیر تعریف میشه:

   به موجب ماده ۱۰ قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسؤولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث، به منظور حمایت از زیان‌دیدگان حوادث رانندگی، خسارتهای بدنی وارد به اشخاص ثالث که به علت فقدان یا انقضاء بیمـه‌نامه، بطلان قرارداد بیمـه، تعلیق تأمین بیمـه‌گر، فرارکردن و شناختـه نشدن مسئول حادثـه و یا ورشکستگـی بیمـه‌گـر قابل پرداخت نباشـد و یا بـه ‌طـور کلـیخسارت‌هـای بدنی خارج از شرایط بیمـه‌نامه (به استثنـاء موارد مصرح در ماده۷ قانون اصلاح قانـون مذکور) توسط صندوق تأمین خسارت‌های بدنی پرداخت خواهدشد.

   از این نظر فکر می‌کنم شما هم با من هم‌عقیده باشین که درآمدهای این صندوق تا چه میزان می‌تونه برای کشور و برای مردم اهمیت داشته باشه

   • Ahmad ۱۱ آذر, ۱۳۹۶ at 12:40 Reply

    به هیچ عنوان قابل قبول نیست. چرا باید جور دیگران رو به این صورت کشید؟! دیگران یعنی مثلا اون شرکت بیمه ای که میفرمایید ورشکست شده. این جریمه واقعا پول زوری هست که شرکتهای بیمه تونستند با تبدیل کردنش به قانون از مردم بگیرن

  • شهاب شیرین ۲۸ خرداد, ۱۳۹۶ at 10:27 Reply

   با سلام و عرض ادب. شرکت های بیمه نمی توانند جریمه بیمه شخص ثالث را ببخشند و این کار فقط با دستور قضایی امکان پذیر است. نامه کمیته امداد هم اگر تحت شرایطی باشد که دادگاه نامه ای صادر کرده باشد، امکان پذیر است. در غیر این صورت موردی که نامه کمیته امداد باعث بخشش جرائم شده باشد، مشاهده نشده است.

 5. محمد ۱۱ مرداد, ۱۳۹۶ at 16:36 Reply

  فرض کنیم یه فرد میلیاردر باشه و هر وقت هم اتفاقی افتاد از جیب خودش پول خرج کنه. چه احتیاجی به بیمه اجباری هست؟ از طرف دیگه یه نفر به هر دلیلی ممکنه چند سال ماشینشو از خونه بیرون نیاره. چرا باید پول بیمه بده. ممکنه کسی تو پارکینگ بره زیر ماشین بمیره؟!

  • محسن ۱۲ تیر, ۱۳۹۷ at 21:31 Reply

   بلاخره در هر موضوعی استثنا هایی هست پس نمیشه همش دنبال استثناء ها بود درکل بیمه چیز خوبیه و وجودش از بیچاره شدن خیلی ها جلوگیری کرده

 6. حبیبی ۲۰ مرداد, ۱۳۹۶ at 01:25 Reply

  سلام.. خودرو بنده سه سال در پارکینگ منزل بوده و اصلا بیمه نشده و قبل از اون دو سال تخفیف بیمه داشت. میخاستم بدونم اگه الان بخوام بیمه اش بکنم با پرداخت جریمه ها آیا این سه سال نیز جز تخفیف عدم خسارت محاسبه میشه؟ یعنی اگه الان بخوام بیمه کنم ۵ سال تخفیف بیمه محاسبه میشه؟ اگه نمیشه اگه مبلغ رو با فرض یک سال تخفیف بیمه و جریمه ها پرداخت کنم آیا توی بیمه نامه ۵ سال تخیف درج میشه یا سالهای بیمه نشده جز تخفیفات محاسبه نمیشه؟

  • شهاب شیرین ۲۱ مرداد, ۱۳۹۶ at 09:20 Reply

   سلام، دوست عزیز شما باید بابت این تاخیر در بیمه کردن ماشینتون جریمه بپردازین و پس از پرداخت جریمه و تاخیر فقط دو سال تاخیر قبلی برای شما محفوظ می مونه و این سه سال که بیمه نداشتین تخفیف عدم خسارت نداره

 7. mashal ۱۶ دی, ۱۳۹۶ at 13:38 Reply

  سلام من ماشینم مدت ۶ ماه است در پارکینگ انتظامی هست ومدت ۵ماه است از تایخ بیمه میگزرد ایا بیمه ماشین من شامل جریمه دیرکردمیشود؟

 8. نظریه مشورتی ۲۹ دی, ۱۳۹۶ at 11:00 Reply

  سوال: آیا خسارت نیم در هزار ،تاخیر در پرداخت ماده ۳۳قانون بیمه اجباری شخص ثالث شامل بیمه نامه های قبل از تصویب قانون بیمه شخص ثالث مصوب ۹۵نیز می شوند ؟
  نظریه مشورتی شماره ۷/۹۶/۲۲۵۲. مورخ ۹۶/۸/۲۹

  نظریه مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضاییه

  مستفاد از شق دوم ماده ۶۵قانون بیمه اجباری شخص ثالث مصوب ۱۳۹۵ در خصوص بیمه نامه های صادره پیش از لازم الاجرا شدن قانون که هنوز خسارت تحت پوشش آنها پرداخت نشده ، شرکت بیمه مکلف است برابر با ماده ۳۲همان قانون حداکثر ظرف ۲۰روز مبلغ خسارت را به زیان دیده بپردازد و یا در مهلت مذکور نزد صندوق تودیع کند و قبض واریز را به مرجع قضایی مربوط تحویل دهد ، در صورت عدم انجام تکلیف مقرر در ماده ۳۲،خسارت نیم در هزار ماده ۳۳همان قانون مشمول بیمه نامه های قبل از قانون بیمه مصوب ۹۵در صورتی که خسارت آنها هنوز پرداخت نشده باشد نیز می گردد

 9. آرمی ۱۰ بهمن, ۱۳۹۶ at 16:13 Reply

  سلام
  رنو مدل ۷۰ دارم که ازش ۴ سال استفاده نمیکنم داری ۱۳ سال تخفیف بود ( ۴ سال آخر نه استفاده شده و نه بیمه شده ) حال سوال این است که آیا میتوانم تخفیف بیمه این ماشین را به خودروی دیگری که مدل ۹۶ بوده و موعد تمدید بیمه آن اسفند ۹۶ امسال هست منتقل نمایم ؟
  تشکر قبلی از راهنمایی شما

 10. bahar ۲۱ بهمن, ۱۳۹۶ at 14:52 Reply

  سلام خسته نباشید
  تقریبا از دیرکرد بیمه ما حدودا ۷ ماه میگذره که جریمه دیرکرد به حساب میاد خواستم بدونم بخشودگی جرایم درکرد در بیمه ایران امکانش هست؟ بیمه قبلی هم ایران بوده

  • شهاب شیرین ۲۳ بهمن, ۱۳۹۶ at 17:17 Reply

   سلام
   کلا بخشیدن تخفیف دیرکرد بیمه شخص ثالث وجود نداره و هیچ بیمه ای اجازه بخشیدن این جریمه رو نداره

 11. حمید منصوبی ۸ اسفند, ۱۳۹۶ at 10:23 Reply

  سلام
  منظورتون از مفید بودن فوق العاده مبهمه ، اگه منظورتون تحمیل دیرکرد بیمه شخص ثالث باشه البته که بخوبی تحمیل فرمودین
  و صریحا عرض میشه که معمولا بیمه نامه ها تمدید نمیشه در واقع نشانگر عدم توان مالی اشخاصه و اگر این موضوع شفاف برای شما و نمایندگان بیمه ها بدیهی میباشد فکر نمیکنین جریمه دیر کرد جدا از یک امر تحمیلیه و هست و در مواقع نوعی ضلم محسوب میشه باز به کنار با این روش دارین اکثریت دارندگان وسایل نقلیه رو فراری هم می‌دید و از نگاهی دیگر با تحمیل این جرایم بصورتی دارین به اقتصاد مملکت نیز صدمه میزنین که شاید نفع جمع اقلی چنین دیدی نداشته باشن ولی در واقع همین هست که عرض شد و یقین بدونین روزی شما زیر سوال در خصوص صدمات وارده به اقتصاد مملکت خواهید رفت بنابراین از فلج کردن اقتصاد مملکت دست بکشید
  واینکه چرا و بچه طریق بر اقتصاد امور مملکت را فلج می‌کند جای نگاه تخصصیه اگه لازم باشد انگیز طرح خواهد شد

  • شهاب شیرین ۱۲ اسفند, ۱۳۹۶ at 16:12 Reply

   سلام
   بیمه شخص ثالث بیمه ای اجباری است و خرید و فروش خودرو بدون این بیمه ممنوع است

 12. Adel ۱۷ اسفند, ۱۳۹۶ at 23:50 Reply

  با سلام ماشین من ۹ سال تخفیف بیمه دارد الا ۱۷ روز بدلیل شغلم از تاریخ بیمه شخص ثالث ماشینم گذشته آیا جریمه شامل منم میشه اگر هست چقدر ممنون .

  • مهدی فروغی ۱۸ فروردین, ۱۳۹۷ at 18:14 Reply

   بله جریمه شامل شما میشه.
   مبلغ جریمه ارتباطی به تخفیفات بیمه ثالث نداره. در حال حاضر (فروردین ۹۷)، جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث مبلغ ۳۱۹۰ برای خودروهای چهارسیلندره که به ازای ۱۷ روز میشه ۵۴۲۳۰ تومان

 13. علی بیمه ۲۷ فروردین, ۱۳۹۷ at 12:10 Reply

  سلام
  مطالبتون خوب هستن و به زبان ساده توضیح میدین، اما این عنوان “جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را چگونه می‌توان کاهش داد یا حذف کرد؟” مناسب این مطلب نیست چرا که افراد عادی فکر می کنند واقعا راهکاری هست که می توان جریمه را یا کاهش ویا حذفش کرد. وما نماینده های بیمه این راهکار ها رو نمیگیم.
  همواره عنوان “چگونه” در عنوان یه مطلبی بایستی راهکاری رو ارائه بده. یعنی چطوری؟ چون گفته شده می توان کاهش داد یا حذف کرد!!!
  راه حل ارائه شده برای بعد هست نه الانی که فردی جریمه داره!
  پیشنهاد میدم عنوان این مطلب به عنوانی همچون عنوان زیر تغییر کنه”چگونه از این به بعد جریمه دیرکرد پرداخت نکینم! با سیستم یاد آوری بیمه، جریمه دیرکرد خداحافظ! وهمچین عنوان هایی…..

 14. حسین ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۷ at 12:26 Reply

  گرفتن جریمه دیر کرد کم از دزدی نیست. فقط قانونی دارن از مردم دزدی میکنند . اگه حادثه ای برای کسی رخ بده در زمان نداشتن بیمه کسی جوابگو نیست. قانونگذار اگه شعور میداشت ابعاد قانونی رو که وضع کرده دقیق مورد بررسی قرار میداد تا حقی از مردم بدبخت ضایع نشه و پول مفت تو جیب شرکتهای بظاهر بیمه دزد نره. فقط مردم رو سرکیسه میکنند.

 15. سامان ۳ مهر, ۱۳۹۷ at 11:07 Reply

  دزدی آشکار شرکت های بیمه گذار از مردم اگر جریمه دیر کرد بیمه به خودرو تعلق میگیرد پس در صورت بروز تصادف هم باید پاسخگو باشند آنها فقط حوادث منجر به مرگ را جواب میدن آنهم با سود بالا قانون گذار در این مورد در حق مردم کوتاهی کرده یک مشت کلاش مفت خور تحت عنوان شرکت بیمه مردم را سر کیسه کردند از بین یک میلیون ماشین اگر یک مورد منجر به فوت شود شما بنشینید محاسبه کنید یک میلیارد تومان پول بیمه از یک میلیون ماشین میگیرند تنها ۲۵۰ میلیون حق دیه پرداخت میکنند بقیه اش تو جیب آقایان مفتخور میشود. عجب راه دزدی را یاد گرفتن و قانون و قانونگذار را دور زدند. تشکیلات قضایی باید باهوش باشد نباید فریب حرفهای این دزدان حرفه ای را بخورد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

برای دریافت پیشنهادهای ویژه شرکت‌های بیمه و آخرین اطلاعات بیمه‌ای، ایمیل خود را وارد کنید